اخبار روزسبک زندگی

بلندترین انسان جهان چه کسی است ؟ + تصاویر

 • بلندترین انسان جهان چه کسی است ؟ + تصاویر

  بلندترین انسان جهان چه کسی است ؟ + تصاویر  طبق گزارش بیمارستانی در شمال غنا، مردی به نام سلیمان عبدالصمد اخیرا برای معاینه پزشکی

  راهی این مرکز شد و اندازه قامت او ۲ متر و ۸۹ سانتیمتر ثبت شده بود.

  در صورت صحت این گزارش، او بلندترین مرد روی زمین است، اما مسئله این بود که بیمارستان محلی مطمئن نبود که اندازه قامت او را درست

  اندازه‌گیری کرده باشد، به این دلیل که ابزار اندازه‌گیری دقیقی در اختیار نداشت.

  مرد جوانی که چند سال پیش مشخص شد به بیماری ژیگانتیسم (غول‌پیکری) مبتلا است، هر ماه برای معاینات پزشکی راهی بیمارستان محلی می‌شود.

  وقتی از او خواسته شد که کنار متری که روی دیوار نصب شده بود تا اندازه قامتش یادداشت شود، پرستار با تعجب گفت: «تو از ابزار اندازه‌گیری ما بلندتری.»

  او که حالا به «اوچه» (به معنای بزن بریم در زبان هواسایی) معروف است، از شنیدن این حرف تعجب نکرد، چون به گفته خودش همواره در حال رشد بوده، اما کادر درمان برای چنین سناریویی آماده نبودند.

  آن پرستار از همکارانش کمک خواست و گروهی از کارکنان بیمارستان جمع شدند تا قد اوچه را اندازه بگیرند. یکی از افراد پیشنهاد کرد که میله‌ای پیدا کنند و از آن برای اندازه‌گیری قسمتی از بدن که از ابزار اندازه‌گیری بلندتر بود، کمک بگیرند؛ به این ترتیب بود که توانستند قد بیمار را تخمین بزنند.

  وقتی چند ماه پیش در سفر به شمال غنا برای اولین بار اوچه را دیدم، متر نواری برای اندازه گرفتن قامت او نداشتم. به همین دلیل هفته گذشته با یک متر نواری به طول ۴/۸ متر به دهکده او واقع در منطقه گامباگا غنا سفر کردم.

  بلندترین انسان
  بلندترین انسان

  گردآوری:نیمکت خبر

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا