اخبار روزاخبار فرهنگی

تصاویر وحشتناک که در سال ۲۰۲۲ کشف و ثبت شدند ؟

 • تصاویر وحشتناک که در سال ۲۰۲۲ کشف و ثبت شدند ؟

  تصاویر وحشتناک که در سال ۲۰۲۲ کشف و ثبت شدند ؟  سرویس علم و فناوری – اوایل سال ۲۰۲۲ بود که باستانشناسان خبر از یک کشف ترسناک دادند: استخوان‌های ستون فقرات انسان به تعداد زیاد که به وسیلۀ نی به هم متصل شده بودند. از نظر باستانشناسان این بقایای عجیب، در واقع یادگاری از دوران غارتگری اسپانیایی‌ها در آمریکای جنوبی بودند. …

  فرادید: صد ها سال پیش، مردمان بومیِ پرویِ ساحلی، احتمالاً بقایای پراکنده ی مردگان شان را از گور های هتک حرمت شده جمع کرده و چوب های نی را از میان استخوان های ستون فقرات مردگان عبور می دادند. در اوایل سال ۲۰۲۲ دانشمندان نزدیک ۲۰۰ مورد از این ستون فقرات به نی کشیده شده را در گور های سنگی واقع در دره ی چینچایِ پرو پیداکردند. گمان باستان شناسان این است که این کار برای سوار کردنِ دوباره ی بقایا پس از به غارت رفتن و هتک حرمتِ گور های بومیان توسط اسپانیایی ها انجام شده است.

  باستان شناسان ۶۶۴ گور را در مساحت ۴۰ کیلومتر مربعی بررسی کردند و ۱۹۲ نمونه ستون فقراتِ به نی کشیده شده را مستند کردند و سپس میزان کربن رادیواکتیوِ این استخوان ها و چوب های نی را اندازه گرفتند. کربن رادیواکتیو زمانی که ارگانیستم زنده است انباشته می شود، اما با مُردنِ ارگانیستم با سرعت ثابت به سمت نیتروژن شدن رو به فساد می رود؛ بنابراین بر اساس میزان این کربن، دانشمندان می توانند زمانِ سوار کردن این استخوان ها را تخمین بزنند.

  تصاویر وحشتناک
  تصاویر وحشتناک

  نمونه های ستون فقراتِ به نی کشیده شده که در دره چینچا در پرو پیدا شدند.

  بر اساس تخمین محققان، قدمت ستون فقرات و سیخ های نی بین ۱۴۵۰ و ۱۶۵۰ پس از میلاد است، یعنی زمانی که امپراطوری اینکا در حال فروپاشی بود و خوش نشین های اروپایی در حال تحکیم قدرت بودند. آن دوران، دورانِ آشوب و بحرانی بود که در آن، گور های بومیان مکرراً توسط اسپانیایی ها هتک حرمت میشد و مردمان چینچا احتمالاً پس از مواجهه با این گور های غارت شده، ستون فقرات مردگان را به نی کشیده اند تا تدفین آن ها را به حالت قبل بازگردانند.

  گردآوری:نیمکت خبر 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا