اخبار روزسبک زندگی

روش مناسب برای فریز کردن سیب زمینی با یک سال دوام

 • روش مناسب برای فریز کردن سیب زمینی با یک سال دوام

  روش مناسب برای فریز کردن سیب زمینی با یک سال دوام نگهداری برخی مواد در فریزر سبب ماندگاری بالای آنها و صرفه‌جویی در وقت می‌شود.

  اما طریقه فریزر کردن هر ماده راه و روش خاص خود را دارد. ما در این مطلب به روش فریزر کردن زنجبیل و سیب زمینی اشاره کرده‌ایم:

  زنجبیل را می‌توان چه به صورت کامل و چه خرد شده برای مدت طولانی‌تری منجمد کرد.

  روش ساده برای فریز زنجبیل
  روش ساده برای فریز زنجبیل

  ۱. زنجبیل تازه را انتخاب کنید.

  یک تکه زنجبیل تازه و بدون لک را انتخاب کنید. اگر زنجبیل تمیز نیست آن را به آرامی پاک کنید و بگذارید خشک شود.

  ۲. کمی فویل آماده کنید.

  تکه یا تکه‌های زنجبیل را در کاغذ روغنی یا فویل بپیچید. بهتر است هر قطعه را جداگانه بپیچید.

  ۳. زنجبیل را در کیسه فریزر قرار دهید.

  قطعه یا قطعات را داخل کیسه فریزر قرار دهید. سعی کنید اندازه کیسه را با اندازه یا مقدار زنجبیل یخ زده مطابقت دهید. قبل از بستن محکم فشار دهید تا در حد امکان هوا خارج شود.

  ۴. زنجبیل‌ها را در فریزر قرار دهید.

  زنجبیل را در فریزر قرار دهید. قبل از هربار استفاده بگذارید یخ آن باز شود، سپس طبق معمول استفاده کنید. اگر چاقوی تیز مناسبی دارید، می‌توانید قبل از آب شدن زنجبیل، برش‌های دلخواه خود را بزنید تا در طول فرآیند پخت به سرعت ذوب شود.

  روش ساده برای فریز زنجبیل
  روش ساده برای فریز زنجبیل

  چگونه سیب زمینی را فریز کنیم

  ۱. سیب زمینی‌ها را بشویید تا از هرگونه آلودگی پاک شود. سیب زمینی را با آب گرم خیس کنید، سپس با کمک دست یا برس خوب تمیز کنید. مطمئن شوید تا هر گونه کثیفی را پاک کنید. با این کار هنگام پوست کردن سیب زمینی کثیفی به طور تصادفی از پوست به قسمت خوراکی آن منتقل نمی‌شود.

  ۲. سیب زمینی‌ها را پوست بگیرید یا برش دهید. بسته به نحوه استفاده از سیب‌زمینی‌ها، آن‌ها را به صورت مکعبی خرد کنید یا به شکلی که مناسب سیب‌زمینی سرخ کرده است برش بزنید.

  ۳. یک قابلمه آب را روی حرارت زیاد به جوش بیاورید. قابلمه آب را روی اجاق قرار دهید.

  ۴. بعد از پختن سیب زمینی آنها را از روی حرارت بردارید و در آب یخ فرو کنید. این فرآیند سیب زمینی را همانطور که هست حفظ می‌کند. سیب زمینی‌های کوچک به مدت ۳-۵ دقیقه خنک می‌شوند، در حالی که سیب زمینی‌های بزرگ به مدت ۸-۱۰ دقیقه خنک می‌شوند.

  ۵. سیب زمینی‌ها را در ظرف دربسته بریزید و فریز کنید. از یک کیسه پلاستیکی با زیپ کیپ یا یک ظرف پلاستیکی مناسب نگهداری مواد غذایی استفاده کنید. سپس ظرف را در فریزر قرار دهید. بهتر است که سیب زمینی‌ها را طوری تقسیم کنید تا هر کیسه برای یک وعده غذایی کافی باشد. می‌توانید سیب زمینی‌ها را با این روش حدود ۱۲ ماه در فریزر نگهداری کنید. حتما تاریخ را روی ظرف بنویسید تا بتوانید مدت زمان ماندن آنها در فریزر را بدانید.

  گردآوری:نیمکت خبر 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا