اخبار روزاخبار فرهنگی

اعلام ساعت شروع کار مدارس و دانشگاه ها از مهر ماه

 • اعلام ساعت شروع کار مدارس و دانشگاه ها از مهر ماه

  اعلام ساعت شروع کار مدارس و دانشگاه ها از مهر ماه مدیرکل حمل و نقل عمومی شهرداری تهران با بیان اینکه حدود ۲ میلیون سفر در ساعات پیک صبحگاهی با شروع پاییز داریم، توضیح داد: ۶۲ درصد این سفرها شغلی و ۲۸ درصد تحصیلی است.

  ساعت آغاز مدارس و دانشگاه
  ساعت آغاز مدارس و دانشگاه

  وی ادامه داد: در کمیته حمل و نقل تخصصی کنترل ترافیک، معاونت حمل و نقل و ترافیک مسئول این کمیته است عمده ترین مسئله‌ای که پیش گرفته در بحث شناورسازی است.در خصوص شناورسازی، هیئت وزیران در ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ ابلاغیه‌ای به دستگاه‌ها داشته و آنها را مکلف کرده که در سال ۱۴۰۲ شناورسازی ساعات را اجباری کنند که برخی از دستگاه‌ها هنوز اقدامی برای آن انجام ندادند.

  ساعت آغاز مدارس و دانشگاه
  ساعت آغاز مدارس و دانشگاه

  مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهری که بحث ساعات کار برای بهینه سازی سوخت اتفاق افتاده بود،از ۱۵ شهریور نیز می‌بایست مصوبه هیئت وزیران جاری باشد و روند ساعت کاری ادارات اجرایی شود

  ستادی از ساعت ۷ تا ۹ صبح است. مقاطع متوسطه آموزشی از ۷.۵ صبح، مقاطع ابتدایی و آموزش عالی از ۸ صبح شروع به کار می‌کنند.

  همچنین به دنبال آن هستیم ساعات شروع دانشگاه‌ها را به ۸:۳۰ صبح تغییر داده و یک هفته تا ۱۰ روز اول را به صورت مجازی برگزار کنیم.

  تلاشها بر این است که حدود ۲ میلیون سفری که در ساعات پیک صبحگاهی داریم که ۶۲ درصد آنها شغلی و ۲۸ درصد آنها تحصیلی است را بتوان مدیریت ترافیک کرد.

  گردآوری: نیمکت خبر 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا