اخبار روزاخبار سیاسی

تیک آبی رئیسی در اینستاگرام و اهمیت پیج برای ایشان خبر ساز شد

 • تیک آبی رئیسی در اینستاگرام و اهمیت پیج برای ایشان خبر ساز شد

  تیک آبی رئیسی در اینستاگرام و اهمیت پیج برای ایشان خبر ساز شد  تیک آبی ابراهیم رئیسی در اینستاگرام فعال شد و صفحه رئیس جمهور در این پلتفرم در حالی رسمی شده که ایرانیان حق استفاده از آن را بنابر قانون ندارند!

  تیک آبی ابراهیم رئیسی در اینستاگرام بر روی صفحه وی نقش بست. این اتفاق درحالی انجام گرفت که ۳ ماه است شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و واتس‌اپ با فیلترینگ شدید همراه شده‌اند. و اختلالات اینترنت نیز درست بردار مردم نیستند.

  رییس دولت سیزدهم در تبعیضی آشکار نه تنها در اینستاگرام فعالیت می‌کند بلکه از مدیر شرکت متا که به استناد بیانیه وزارت اطلاعات با سرویس جاسوسی امریکا همکاری دارد، درخواست می‌کند تا هویت و اعتبار خودش به مثابه رییس جمهور ایران را تایید کند! موضوعی آشکارا متناقض و جنجال برانگیز که در همین چند ساعت اخیر واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است!

  رئیسی
  رئیسی

  رییس جمهور سیزدهم است که در خرداد ۱۴۰۰ گفته بود «اینترنت محل کسب‌وکار مردم است. بنده خودم در اینستاگرام صفحه دارم و کامنت‌ها را می‌خوانم.» رییسی آذرماه سال۱۴۰۱ و بعد از اعتراضات سراسری که محدودیت فیلترینگ اینستاگرام و واتس آپ را به دنبال داشت، در دانشگاه تهران گفت: «درباره اینترنت من در انتخابات حرفی زدم که گاهی بعضی‌ها می‌خواهند آن را یادآوری کنند. من خودم یادم هست. هرآنچه را که گفتیم به خاطر داریم و محدودیت به دلیل شرایط ناامنی است که دشمن ایجاد کرده است»

  رییسی که نه تنها بعد از فیلترینگ شبکه های اجتماعی خارجی به پلتفرم های داخلی کوچ نکرده، حالا مشخص شده زمانی که اینستاگرام برای مردم ایران فیلتر بوده، ابراهیم رییسی تلاش می کرده تاییدیه هویتی و اعتباری اینستاگرام را که به شکل علامت «تیک آبی» بالای صفحه کاربران است، بدست آورد. این در حالی است که با گذشت ۱۰۰ روز از فوت مهسا امینی، فیلترینگ اینستاگرام، کسب و کارهای مجازی بسیاری که در اینستاگرام فعالیت می کردند را، نابود کرده است. این ماجرا همچنین واکنش برخی چهره‌های سرشناس را نیز به دنبال داشته است.

  گردآوری:نیمکت خبر 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا