اخبار روزاخبار سیاسی

اظهارات کاملا صریح مولوی عبدالحمید در ۹ دی

 • اظهارات کاملا صریح و روشن مولوی عبدالحمید در ۹ دی

  اظهارات کاملا صریح مولوی عبدالحمید در ۹ دی   مولوی عبدالحمید در نماز جمعه ۰۹ دی ۱۴۰۱ گفته باید به زنان حرمت قائل شد اما شما می‌بینید زنان را می‌گیرند و در زندان می‌اندازند. اگر دست من بود یکی از زنان را در زندان نمی‌گذاشتم

  رویداد۲۴ :مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در نماز جمعه ۰۹ دی ۱۴۰۱ در مسحد مکی این شهر گفته گاهی ما از رفتار دیگران شرمنده می‌شویم؛ وقتی ما انسان‌های مستکبر و ظالم را می‌بینیم شرمنده می‌شویم و تاریخ را شاهد می‌گیریم که آنها بد عمل کردند و در دنیا ظلم کردند.

  مولوی
  مولوی

  سخنرانی مولوی

  باید ببینیم فرعون‌ها و متکبران در تاریخ چه کردند که نام آنها به بدی ماندگار شد
  امام جمعه اهل سنت زاهدان گفته در مقابل صالحین و نیکان و فرهیختگان قرار دارند که ما باید انتخاب کنیم به راه کدام از اینها می‌رویم. ما باید از حضرت عیسی و حضرت موسی و حضرت محمد الگو بگیریم. البته نیکان فقط در پیامبران خلاصه نمی‌شوند. باید بدانیم بدان چه کردند که بد شدند؛ باید ببینیم فرعون‌ها و متکبران در تاریخ چه کردند که نام آنها به بدی ماندگار شد.

  او گفته شما زن فرعون را ببینید که مقابل فرعون ایستاد. او یک شیرزن بود که در مقابل پادشاه ظالم ایستاد. این یعنی برتری ارثی نیست زیرا اگر ارثی بود، پسر حضرت نوح هم از برتران تاریخ بود، بلکه برتری به ایمان و عمل و دانش است.

  حرمت مادرانه شهید خدانور لجعی باعث شد او حرمت بیابد
  مولوی عبدالحمید گفته باید برای زنان توجه شود، حقوق زنان رعایت شود، حرمت زنان باید رعایت شود. مادر شهید خدانور لجعی از شهداری زاهدان را ببینید. از مادرش پرسیدم خدانور چه می‌کرد، می‌گفت خدانور می‌آمد دست و پاهای مرا می‌بوسید و به من محبت می‌کرد و می‌گفت آرزو دارم در راه الله شهید شوم. ظاهر خدانور را وقتی نگاه می‌کردیم متوجه نمی‌شدیم اما این حرمت مادرانه بود که در او وجود داشت زیرا زن و مادر و همسر شریک زندگی انسان هستند و خدمات بزرگی انجام می‌دهند و در جامعه محبوبیت دارند.

  اگر دست من بود، همه زنان و زندانیان سیاسی را آزاد می‌کردم
  امام جمعه اهل سنت زاهدان گفته بسیاری از پدران حاضرند بمیرند اما اتفاقی برای دخترشان نیفتد بنابراین باید به زنان حرمت قائل شد اما شما می‌بینید زنان را می‌گیرند و در زندان می‌اندازند. اگر دست من بود یکی از زنان را در زندان نمی‌گذاشتم، مگر کسی که قتلی یا جنایتی کرده اما زنی که حرفی زده یا روسری را سوزانده، نباید در زندان باشد. همینکه زنان روسری را آتش زدند، به خاطر عملکرد ما بوده است؛ این در حالی است که زنان ایران روسری را دوست دارند و رفتارهای امروز آنها عکس‌العمل رفتارهای ماست.

  مولوی عبدالحمید گفته زنان منزوی بودند و حقوق آنها رعایت نشده است. قرآن حقوق آنها را مساوی قرار داده اما ما آن را مساوی نپنداشتیم. خدا حکیم است و بنده‌ها را حکمت داده است و حکومت‌های دنیا باید حکمت را رعایت کنند.

  او گفته علاوه بر زنان می‌بینیم که حکم‌های سنگین برای بچه‌ها صادر می‌شود. اما این دستور دین نیست. در دین دستور داده شده که به زنان و سالخوردگان و بچگان آسیب نرسانیم. اگر کودک کاری کرد، باید از بزرگتر او خسارت گرفت نه اینکه بچه‌ها را در زندان نگاه داریم تا بزرگ شوند و بعد آنها اعدام کنند. شما ببینید چقدر بچه کشته شده است! این‌ها دردآور است. بچه را زندان نکنید.در اثر بی‌احتیاطی یک مامور هم یک بچه دیروز کشته شد. خدا به بندگان بی‌رحم رحم نمی‌کند.

  انتقاد مولوی عبدالحمید از برخورد با همسر و دختر علی دایی
  مولوی عبدالحمید در ادامه به ماجرا علی دایی اشاره کرد و گفت برگرداندن همسر و فرزند علی دایی چقدر بد بود. آنها می‌خواهدن بروند، خب بگذارید بروند. همین که ترحم ندارید و نگاه‌ها کوتاه است، مشکل ایجاد می‌شود.

  درخواست مولوی عبدالحمید برای حضور زنان در نماز جمعه
  مولوی عبدالحمید گفته از خواهران درخواست دارم در نماز جمعه شرکت کنند و بیایند و نماز خودشان را بخوانند. الان قسمت خواهران درست شده و تاکید می‌کنیم زنان در نماز شرکت کنند.

  گفتنی است که زنان اهل سنت تا کنون در اعیاد و نماز جمعه شرکت نمی‌کردند.

  گردآوری:نیمکت خبر

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا