اخبار روزاخبار سیاسی

مجتبی واحدی کارشناسی سیاسی که به همه فحاشی میکند + تصاویر

 • مجتبی واحدی کارشناسی سیاسی که به همه فحاشی میکند + تصاویر

  مجتبی واحدی کارشناسی سیاسی که به همه فحاشی میکند + تصاویر  این روزها بحث و جدل یک روزنامه‌نگار ایرانیِ ساکن آمریکا با کاربران در فضای توئیتر فارسی خبرساز شده است.

  مقاله‌نویس ۵۸ ساله‌ای که به گفته خودش کار با مهدی کروبی را خیلی زود از سال ۱۳۶۱ آغاز کرد، یعنی زمانی که کروبی مسؤولیت بنیاد شهید را به

  عهده داشت. از این دوران مطالب جنجالی توسط رسانه‌های اصولگرای تندرو منتشر شده است.

  مجتبی واحدی
  مجتبی واحدی

  این مطالب در برگیرنده اخراج مجتبی واحدی از واحد بررسی شکایات بنیاد شهید به دلیل ایجاد مزاحمت برای خانواده های شهدا تا انتقالش به سازمان

  اموال متروکه و اخراج مجددش به دلیل اختلاس مطرح شده است.

  در کنار سیاست، واحدی به گفته خودش فعالیت‌های تجاری را هم ادامه می‌داد.

  وی در انتخابات مجلس ششم در سال ۷۸ کنار کروبی بود و با تاسیس روزنامه آفتاب یزد به عنوان سردبیر مشغول به کار شد

  و تا ۲۶ دی سال خبرساز ۸۸ در این سمت باقی ماند. در این تاریخ وی با نوشتن سرمقاله‌ای کنایه آمیز خطاب به محمدعلی رامین، معاون وقت

  مطبوعاتی وزارت ارشاد از سمت خود کناره‌گیری کرد.

  این مقاله‌نویس که در خارج از ایران اقامت داشت از طریق اینترنت با روزنامه‌ای که سردبیری آن را برعهده داشت در ارتباط بود.

  مجتبی واحدی
  مجتبی واحدی

  وی در نامه-سرمقاله خود در آفتاب یزد نوشته بود: ‌آقای معاون (محمدعلی رامین)، مدعی شده است که «سردبیر روزنامه در لندن اقامت دارد و لحظه به لحظه، آن چه رسانه‌های غرب، بی‌بی‌سی، صدای آمریکا و دیگر رسانه‌های صهیونیستی منعکس می‌کنند، همان را در روزنامه خود بازتاب می‌دهد… ما تحلیل‌های بی‌بی‌سی را هر روز در این روزنامه می‌بینیم…» آقای معاون، در این بخش از اظهارات خود، مستقیما از آفتاب یزد نام نبرد، اما سوال و جواب‌های بعدی با مدیر مسئول، برای همگان آشکار ساخت که مقصود، کدام روزنامه است و سردبیر مورد نظر چه کسی…»

  رسانه‌های خاص درباره دوران حضور واحدی در این روزنامه هم ادعاهایی از قبیل عدم پرداخت ۵ماهه حقوق کارکنان و خبرنگاران و فروش سهمیه کاغذ تحویلی از سوی وزارت ارشاد در بازار آزاد را مطرح کردند.

  این روزنامه‌نگار در دی ماه ۸۸ در نخستین مصاحبه خود با وبسایت رادیو فردا علیه محمدعلی رامین و شرکت فرزندش در آلمان صحبت‌هایی را مطرح کرد که حواشی پیرامون یاسین رامین تا چندی پیش ادامه داشت.گفتنی است آفتاب یزد از روزنامه‌های منتقد در دوران احمدی‌نژاد بود.

  در خارج از کشور هم وی به عنوان سخنگو و مشاور ارشد مهدی کروبی فعالیت می‌کرد تا اینکه به علت مواضع وی علیه نظام در سال ۱۳۹۱ این رابطه رسما پایان یافت تا وی به جرگه براندازان جمهوری اسلامی بپیوندد.

  در این‌باره واحدی طی نامه‌ای با عنوان «خداحافظی با استادم آقای کروبی» ضمن انتقاد تلویحی از کروبی که نظام را قابل اصلاح می‌دانست، ارتباطش با وی را به عنوان مشاور قطع کرد.

  واحدی سپس به عنوان کارشناس در اتفاقات سال‌های ۹۶ و ۹۸ در شبکه‌های فارسی زبان به عنوان تحلیلگر سیاسی حضور یافت و صحبت‌های تندی علیه نظام مطرح کرد. فعالیت وی به عنوان یک فرد مخالف نظام تاکنون ادامه دارد.

  گردآوری:نیمکت خبر 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا