اخبار روزپزشکی

عمل لیپوساکشن چطور انجام میشود؟چه عوارض به دنبال دارد

 • عمل لیپوساکشن چطور انجام میشود؟ چه عوارض به دنبال دارد؟ آیا خطرناک است؟

  عمل لیپوساکشن چطور انجام میشود؟ چه عوارض به دنبال دارد؟ آیا خطرناک است؟  لیپوساکشن نوعی روش جراحی محسوب می‌شود که از ابزار

  ساکشن یا مکش، برای برداشتن چربی‌های نواحی خاصی از بدن مانند شکم، باسن، ران، باسن، بازوها یا گردن استفاده می‌گردد.

  عمل لیپو
  عمل لیپو

  علاوه بر این، روش لیپوساکشن قادر است تا در حین انجام بر روی نواحی خاص از بدن به آنها شکل نیز بدهد. بنابراین از دیگر نام‌های لیپوساکشن

  می‌توان به لیپوپلاستی و کانتورینگ بدن اشاره کرد.

  اما بهتر است علاوه بر مسئله مهم هزینه لیپوساکشن شکم به این موضوع توجه داشته باشید

  که لیپوساکشن به طور معمول یک روش کلی کاهش وزن یا جایگزینی برای کاهش وزن در نظر گرفته نمی‌شود.

  اگر دچار اضافه وزن شدیدی هستید، احتمالاً بایستی از طریق برنامه رژیم غذایی و ورزش یا از طریق روش‌های لاغری مانند جراحی بای پس معده نسبت به لاغری خود اقدام کنید.

  انجام این روش‌ها نسبت به لیپوساکشن نه تنها می‌توانند نتایج بهتری را برای شما رقم بزنند بلکه مقادیر بیشتری از وزن بدنی را در شما کم می‌کنند.

  اما اگر در نقاط خاصی، چربی بدن‌تان بسیار زیاد بوده ولی وزن بدنی ثابتی دارید، ممکن است کاندیدای انجام عمل لیپوساکشن با لیزر باشید.

  فواید و عوارض عمل

  بهتر است مراقب شل‌شدن پوست و آویزان‌شدن شکم باشید. با افزایش سن، میزان کلاژن تولید شده توسط بدن کاهش یافته، که در نتیجه خاصیت ارتجاعی پوست کاهش می‌یابد. این وضعیت بدین معنی است که پوست شما مانند گذشته دیگر به عقب باز نخواهد گشت. اگر چه اکنون سن اشتباهی برای انجام عمل لیپوساکشن وجود ندارد، اما توجه داشته باشید که هر چه سن شما بالاتر باشد، احتمال شلی پوست به خصوص در مورد لیپوماتیک معده بیشتر می‌شود.

  ممکن است به این نتیجه برسید که شل شدن پوست پس از کاهش وزن شدید می‌تواند یک مشکل جدی به حساب بیاید. اما تنها عمل لیپوساکشن و لیزر لیپولیز بدن بهترین نتایج ممکن برای سفت‌کردن پوست از لیپوساکشن را به شما ارائه خواهد داد. با این اوصاف، مواردی وجود دارد که به دلیل بزرگی شکم یا عدم خاصیت ارتجاعی پوست، ممکن است بخواهید عمل جراحی شکم را در نظر بگیرید.

  آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است؟

  پس از لیپوساکشن شکم، بدن شما نسبت به گذشته سلول‌های چربی حدود ۷۰ درصد کمتر در ناحیه شکم خواهد داشت. اگر بعد از لیپوساکشن شکم و پهلوها دوباره اضافه وزن پیدا کنید، بدن شما همان مقدار چربی را در همان مکان‌های قبلی ذخیره خواهد کرد. با این حال، از آنجایی که سلول‌های چربی زیادی را در معده حذف کرده‌ایم، سایر نواحی ممکن است بزرگ‌تر از معده شما به نظر برسند. شکم شما همیشه کوچکتر از آن چیزی است که بدون لیپوماتیک وجود داشت، اما این بدان معنا نیست که می‌توانید هر چه می‌خواهید بخورید و هرگز اضافه وزن پیدا نکنید. بنابراین مراقبت‌های بعد از عمل لیپوساکشن، چیزی است که شما باید آن را حفظ کنید. لیپوساکشن یک راه حل سریع نیست و نباید این گونه به آن نگاه شود.

  گردآوری:نیمکت خبر

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا