اخبار روزسبک زندگی

چند تکنیک ساده و راحت برای خواباندن نوزاد در چند ثانیه

 • چند تکنیک ساده و راحت برای خواباندن نوزاد در چند ثانیه

  چند تکنیک ساده و راحت برای خواباندن نوزاد در چند ثانیه خواباندن نوزاد گاهی اوقات می‌تواند برای والدین به یک چالش بزرگ تبدیل شود زیرا ساعت بیولوژیکی آنها تا سه ماهگی شروع به رشد نمی‌کند.

  ۱. کاری کنید نوزاد روی یک چیز تمرکز کند

  اولین تکنیک بسیار ساده است و می‌گویند معجزه می‌کند. به طور طبیعی، نوزادان بسیار کنجکاو هستند و چشمانشان مرتب در حال حرکت است زیرا می‌خواهند محیط اطراف خود را ببینند. بنابراین، اگر بتوانید چشم های نوزاد را روی یک چیز خاص متمرکز کنید، به خصوص اگر آن چیز بالاتر از سطح چشمان او باشد، چشم نوزاد به سرعت خسته می‌شود و در نهایت آن را می‌بندد.

  روش ساده برای خابوندن نوزاد
  روش ساده برای خابوندن نوزاد

  ۲. دستتان را از بالای صورت نوزاد به آرامی عبور دهید

  روش دوم نیز آسان است و اگر کودک شما تا حدی خواب آلود باشد، بهتر عمل می‌کند. دستتان را به آرامی و بدون آنکه صورت نوزاد را لمس کنید بالای صورت نوزاد حرکت دهید. این کار را به حالت چرخشی و نه عقب و جلو انجام دهید. با هر بار چرخش سرعت حرکت دستتان را کُندتر کنید. این کار را چند بار تکرار کنید تا نوزاد به خواب برود.

  ۳. نوزاد را به آرامی تکان دهید

  تکنیک سوم شبیه به تکان دادن گهواره کار می‌کند. در حالی که کودک در آغوشتان است، دست خود را روی باسن او گذاشته و به آرامی شروع به تکان دادن کنید. این امر همچنین باعث می‌شود که اطراف سر او کمی تکان بخورد و باعث ایجاد حس گیجی شود که می‌تواند نوزاد را به خواب عمیق‌تری فرو ببرد.

  روش ساده برای خابوندن نوزاد
  روش ساده برای خابوندن نوزاد

  ۴. برای گرفتن بهترین نتیجه همه روش ها را کنار هم بگذارید

  آخرین تکنیک شامل تمام ترفندهای قبلی و موارد دیگر در کنار یکدیگر است؛ مانند تکان دادن نوزاد، مالش انگشتان او، «هیش» کردن، تکان دست، و غیره. این نکته کلیدی است که همه این کارها را کمی سریع‌تر آغاز کنید و سپس به مرور زمان آن را تا زمانی که کودک به خواب برود آرام آرام کُند کنید.

  گردآوری: نیمکت خبر 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا