رپورتاژ

همه چیز درباره گلدن ویزای یونان

 • همه چیز درباره گلدن ویزای یونان

  گلدن ویزای یونان ویزای طلایی
  گلدن ویزای یونان ویزای طلایی

  یونان با نام رسمی جمهوری یونان، کشوری اوراسیایی واقع در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. برنامه ویزای طلایی یونان (Golden Visa) که یکی از پر طرفدار ترین برنامه‌های اخذ اقامت و مهاجرت به یونان است، همان روش اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک است.

  گلدن ویزای یونان یا ویزای طلایی یونان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های سرمایه گذاری و اخذ اقامت در اتحادیه اروپاست که گزینه‌های سرمایه گذاری متعددی برای اخذ این نوع اقامت وجود دارد. گلدن ویزای یونان نه تنها در این کشور بلکه در سراسر اتحادیه اروپا، در قالب ارزشمندترین ویزای سرمایه گذاری شناخته شده است.

  روش‌های مختلفی منجر به اخذ این نوع ویزا می‌شود که پرتکرارترین آن، خرید ملک با حداقل دارایی ۲۵۰ هزار یورو می‌باشد. افرادی که موفق به اخذ ویزای گلدن یونان می‌شوند، از ابتدا اقامت دائم گرفته و برای تمدید آن نیازی به حضورشان در کشور یونان نبوده و می‌توانند هر ۵ سال یکبار، آن را تمدید نمایند. ما تصمیم گرفتیم در این مقاله تمامی اطلاعات مربوط به شرایط اخذ ویزای طلایی یونان و چگونگی دریافت اقامت یونان با خرید ملک از صفر تا صد را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

  شرایط اخذ ویزای طلایی یونان یا گلدن ویزای یونان

  با سرمایه گذاری در یونان و خرید ملک، می‌توانید از اقامت ۵ ساله در این کشور بهره مند شوید و تا زمانی که سرمایه اصلی شما ثابت بماند، می‌توانید آن را تمدید نمایید. البته در این روش پس از ۷ سال، می‌توانید از طریق گلدن ویزای یونان، درخواست پاسپورت این کشور را دهید.

  امکان دو تابعیتی بودن سرمایه گذاران در گلدن ویزای یونان وجود دارد و این بدان معناست که برای دریافت تابعیت این کشور، نیازی به تغییر دادن تابعیت اصلی خود ندارید و می‌توانید در کنار آن، از تابعیت همزمان کشور یونان نیز بهره مند شوید.

  متقاضیانی که می‌خواهند از گلدن ویزای یونان برای سرمایه گذاری استفاده نمایند باید شرایط زیر را داشته باشند.

  • حداقل سن متقاضی ۱۸ سال
  • گواهی عدم سوابق کیفری و سوء سابقه در کشور مبدا
  • باید در کشور یونان سرمایه گذاری با مبلغ قابل توجهی در حدود ۲۵۰۰۰۰ یورو را انجام دهد.
  • متقاضی باید یک بیمه درمانی از یونان تهیه نماید.
  شرایط اخذ ویزای طلایی یونان یا گلدن ویزای یونان
  شرایط اخذ ویزای طلایی یونان یا گلدن ویزای یونان

  روش‌های اخذ گلدن ویزای یونان

  برنامه گلدن ویزای یونان (ویزای طلایی یونان) یک برنامه اقامتی از طریق سرمایه گذاری است که از سال ۲۰۱۳ آغاز شد و اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می‌توانند از طریق این برنامه اقامت یوانان را دریافت کنند.

  روش‌های اخذ ویزای طلایی یونان از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، قرارداد ۱۰ ساله اجاره هتل یا اقامتگاه مبله، مشارکت در سرمایه گذاری به ارزش ۴۰۰ هزار یورو و خرید سهام به ارزش ۴۰۰ هزار یورو است که شرایط گلدن ویزای یونان از طریق هر یک از این روش‌ها را بیشتر توضیح خواهیم داد.

  • ویزای طلایی یونان از طریق خرید ملک:

  شما با خرید ملک حداقل به ارزش ۲۵۰ هزار یورو امکان اخذ اقامت کشور یونان خواهید داشت که علاوه بر ۲۵۰ هزار یورو مالیات و هزینه‌های درخواست اقامت را نیز باید بپردازید.

  • قرارداد اجاره ۱۰ ساله:

  قرارداد اجاره هتل یا اقامتگاه مبله در یونان برای ۱۰ سال منجر به اخذ اقامت طلایی در این کشور می‌شود که متقاضی و محل اقامت (هتل یا اقامتگاه) باید قانوناً واجد شرایط برای این برنامه باشند

  • خرید اوراق قرضه دولتی:

  از روش‌های اخذ ویزای طلایی یونان خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش ۴۰۰ هزار یورو است که باید تا سه سال این اوراق را نگهداری کرده و پس از سه سال اجازه فروش آن را خواهید داشت، در غیر این صورت اقامت خود را از دست می‌دهید.

  • خرید سهام شرکتی:

  با خرید سهام یا اوراق قرضه شرکتی به ارزش ۸۰۰ هزار یورو امکان اخذ اقامت طلایی وجود دارد که برای این سرمایه گذاری نوع فعالیت شرکت مورد نظر و مدارک آن حائز اهمیت است، بنابراین برای اخذ اقامت از طریق خرید سهام باید شرکت‌های واجد شرایط را انتخاب کنید.

  • سرمایه گذاری در شرکت‌ها:

  متقاضی باید حداقل ۴۰۰ هزار یورو در یک شرکت ثبت شده در یونان سرمایه گذاری کند که شرایط، مدارک و فعالیت شرکت مورد نظر همانند سایر روش‌ها حائز اهمیت است.

  مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ویزای طلایی یونان

  از مدارک مورد نیاز برای اخذ گلدن ویزا یونان که متقاضیان این نوع ویزا باید به سفارت و اداره مهاجرت یونان ارائه کنند، می‌توان موارد زیر را نام برد :

  • فرم درخواست گلدن ویزای اروپا
  • پاسپورت معتبر به همراه کپی آن
  • عکس گذرنامه
  • اثبات هزینه‌های دولتی پرداخت شده توسط متقاضی
  • مدارک مربوط به بیمه درمانی در کشور یونان برای متقاضی و افراد خانواده
  • گواهی تمکن مالی
  • اسناد مربوط به نوع سرمایه گذاری مورد نظر متقاضی
  • مدارک شما باید توسط سفارت یونان یا کنسولگری یونان مهر تایید داشته باشد.
  • ارائه انگیزه نامه برای اثبات هدف شما از مهاجرت به یونان
  • اثبات داشتن محل اقامت در یونان پس از دریافت گلدن ویزا
  مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ویزای طلایی یونان
  مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ویزای طلایی یونان

  مراحل دریافت گلدن ویزای یونان

  در قدم اول متقاضی اخذ گلدن ویزای یونان، باید به سفارت این کشور مراجعه کرده و اقدام به اخذ ویزای توریستی کند. در مرحله بعد نوبت به سفر به کشور یونان برای خرید ملک می‌شود و متقاضی موظف به تکمیل و ارائه مدارکی از جمله، تمکن مالی، مدارک هویتی، عدم سابقه کیفری و… می‌باشد. این مرحله را می‌توان طی یک وکالت‌نامه به وکیل اقدامات برای دریافت شماره مالیاتی برای متقاضی به عنوان شخص غیر مقیم و سپس افتتاح حساب بانکی یونان تکمیل کرد.

  سپس ملک را انتخاب می‌کنید و بررسی‌های وکیل شما روی اصالت و مسائل قانونی ملک آغاز می‌شود. همه مسئولیت‌ها برعهده وکیل است. پس از احراز هویت مالک و ملک، شما هزینه ملک را در دفاتر اسناد رسمی می‌پردازید و مالک ملک می‌شوید.

  در این مرحله باید تمامی اسناد مورد نیاز جهت ارائه در پروسه اخذ گلدن ویزای یونان تهیه شده، به تأیید سفارت یونان واقع در تهران برسد و سپس به یونان جهت درخواست گلدن ویزا ارسال گردد. در نهایت، نوبت به بررسی پرونده متقاضی از سوی کشور یونان می‌رسد که این روند ۳ ماه زمان می‌برد. در صورت موافقت دولت یونان، متقاضی باید دوباره به کشور یونان سفر کرده و با ارائه پاسپورت، مدرک زبان و… مراحل اخذ گلدن ویزای یونان را با موفقیت به پایان رساند.

  مزایای ویزای طلایی یونان

  ویزای طلایی یونان یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های مهاجرتی به اروپاست که با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک علاوه بر اینکه مطمئن‌ترین و امن‌ترین نوع سرمایه گذاری می‌باشد، امکان تمدید اقامت بدون شرط حضور و حتی کسب درآمد از طریق اجاره ملک نیز وجود دارد.

  به طور کلی مزایای اقامت یونان از طریق ویزای طلایی به صورت زیر است:

  • میزان سرمایه گذاری نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا با مسیرهای ویزای طلایی نسبتاً پایین‌تر است.
  • شما می‌توانید با این نوع ویزا اعضای خانواده خود، مانند همسر، فرزندان (مجرد) زیر ۲۱ سال و والدین وابسته خود یا همسرتان اقامت بگیرید و در برخی موارد اگر سن فرزندان بیشتر از ۲۱ سال باشد اما دانشجو و وابسته به والدین باشند می‌توانند تا سن ۲۴ سال واجد شرایط برای اخذ این اقامت باشند.
  • برای کارت اقامت هیچگونه شرطی برای زندگی در یونان وجود ندارد.
  • بعد از خرید می‌توانید ملک خود را اجاره دهید.
  • امکان دریافت شهروندی یونان پس از هفت سال
  • .شما می‌توانید در یونان زندگی، کار و سرمایه گذاری کنید و از امکانات آموزش و مراقبت‌های بهداشتی یونانی بهره مند شوید.
  • سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
  • اجازه خرید و فروش سهام شرکت‌ها در یونان
  • امکان تحصیل فرزندان به صورت رایگان
  • امکان اخذ اقامت اروپا بدون در نظر گرفتن هیچگونه شرطی اعم از سن، تحصیلات، سابقه کار و بدون نیاز به ارائه کردن مدرک زبان

  شرایط دریافت تابعیت از طریق برنامه گلدن ویزای یونان

  بعد از هفت سال اقامت در یونان، حفظ ملکی که خریداری کرده‌اید، رعایت قوانین یونان و نداشتن سابقه کیفری می‌توانید برای دریافت تابعیت یونان درخواست دهید. برای دریافت پاسپورت یونان باید در آزمون شهروندی این کشور شرکت کنید. در این آزمون از شما سوالاتی درباره فرهنگ، تاریخ و جغرافیای کشور یونان پرسیده می‌شود. همچنین باید به زبان یونانی مسلط باشید. اگر در این آزمون قبول نشدید، نگران نباشید. شما می‌توانید باز هم برای شرکت در این آزمون درخواست دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا